Чи підключаєте ви PON або оптику?
Чи підключаєте ви PON або оптику?
Підключення оптикою за технологією PON
За технологією PON ми підключаємо в наступних ЖК: Петрівський Квартал, Навігатор, Taryan Towers, 52 Перлина, Sky Avenue, Вудсторія, Кришталеві джерела (1, 2, 4, 5, 6 черга), Республіка, Файна таун, Поділ Престиж, Лебединий, Брест-Литовський, Династія, Українського Відродження 3А, 3Г
Хотіли б розвіяти міф та зауважити, що технологія PON - не є панацея, адже за її використання обладнання теж має живитись від акумуляторів. Єдина її перевага полягає в тому, що обладнання (OLT), з якого включені абоненти, знаходиться в одному місці, наприклад, одне на весь будинок/ЖК/район, а не в кожному під’їзді будинку, при класичній побудові мережі (FTTB). Відповідно, достатньо заживити лише його, а пасивна оптична мережа буде доставляти сигнал до кожної квартири. Однак, якщо зникає світло на довгий час, наприклад, 6-8-10 годин, акумулятори на OLT теж можуть розрядитись, а також, в кожній підключеній квартирі встановлюється додатковий абонентський термінал, який перетворює оптичний сигнал вже у звичайний інтернет-кабель, який вставляється в роутер, і його теж потрібно заживити, що створює певні не зручності.
Класичне підключення оптикою в звичайних мережах.
Навіть не маючи в будинку мережі PON можна підключити в квартирі оптичний інтернет. Тобто від обладнання провайдера до квартири протягується оптичний кабель, а в квартирі встановлюється перетворювач (медіаконвертер). Однак, бажаного результату, а саме збільшення часу роботи послуги при відключені електроживлення це не дасть, оскільки оптичний кабель на стороні провайдера буде включений в теж саме обладнання, що і при звичайному, класичному підключені кабелем «вита пара» (Ethernet). Та ще й додасть додаткових складнощів, оскільки з’явиться ще одне активне обладнання в квартирі, яке треба додатково живити.