Chat with us, powered by LiveChat

Чи підключаєте ви PON або оптику?

Підключення оптикою за технологією PON
За технологією PON ми підключаємо в наступних ЖК: Петрівський Квартал, Навігатор, Taryan Towers, 52 Перлина, Sky Avenue, Вудсторія, Кришталеві джерела (1, 2, 4, 5, 6 черга), Республіка, Файна таун, Поділ Престиж, Лебединий, Брест-Литовський, Династія, Українського Відродження 3А, 3Г

Хотіли б розвіяти міф та зауважити, що технологія PON - не є панацея, адже за її використання обладнання теж має живитись від акумуляторів. Єдина її перевага полягає в тому, що обладнання (OLT), з якого включені абоненти, знаходиться в одному місці, наприклад, одне на весь будинок/ЖК/район, а не в кожному під’їзді будинку, при класичній побудові мережі (FTTB). Відповідно, достатньо заживити лише його, а пасивна оптична мережа буде доставляти сигнал до кожної квартири. Однак, якщо зникає світло на довгий час, наприклад, 6-8-10 годин, акумулятори на OLT теж можуть розрядитись, а також, в кожній підключеній квартирі встановлюється додатковий абонентський термінал, який перетворює оптичний сигнал вже у звичайний інтернет-кабель, який вставляється в роутер, і його теж потрібно заживити, що створює певні не зручності.

Класичне підключення оптикою в звичайних мережах.
Навіть не маючи в будинку мережі PON можна підключити в квартирі оптичний інтернет. Тобто від обладнання провайдера до квартири протягується оптичний кабель, а в квартирі встановлюється перетворювач (медіаконвертер). Однак, бажаного результату, а саме збільшення часу роботи послуги при відключені електроживлення це не дасть, оскільки оптичний кабель на стороні провайдера буде включений в теж саме обладнання, що і при звичайному, класичному підключені кабелем «вита пара» (Ethernet). Та ще й додасть додаткових складнощів, оскільки з’явиться ще одне активне обладнання в квартирі, яке треба додатково живити.

 

Чому в мене в будинку є живлення, а ваш інтернет не працює?

Можлива ситуація, що у вашому будинку декілька фаз і квартири підключені до однієї фази, яка зараз працює, а провайдери, чи частина споживачів підключені до іншої фази, яка зараз знеструмлена. Або наше обладнання у вашому будинку активне і працює в цей момент, однак на нього не надходить сигнал із базового вузла (що знаходиться поза вашим будинком), на якому в цю хвилину відсутнє живлення через планові відключення, а акумулятор виснажився.

 

Скільки буде працювати Інтернет при зникненні живлення в будинку?

Тривалість роботи інтернету саме у вас в під’їзді залежить від декількох факторів:
1) Наскільки давно були встановлені акумулятори. Чим довше термін - тим менше час роботи;
2) Рівень заряду до аварійного відключення. Чим довше було світло до відключення - тим більшим буде час роботи;
3) Наскільки комутатор заповнений абонентами. Чим більше абонентів, тим менше час роботи;
4) Атмосферні умови. Чим холодніше в будинку - тим менший час роботи.
Тут варто зауважити, що для того, щоб до вашого будинку дійшов сигнал, на всіх вузлах, які він проходить на шляху, теж має бути живлення, або ж воно має працювати від акумуляторів.
Середній орієнтовний час у поточних умовах - від 2 до 8 годин. Такий час роботи можна очікувати в сприятливих умовах. Але в різних випадках і в різних умовах час роботи може складати як 20 хвилин, так і 6 годин.

 

Чи встановлюєте ви джерело безперебійного живлення та акумулятори на своє обладнання?

В нас стоять акумулятори та блоки безперебійного живлення на більшості обладнання та на всіх базових вузлах, і ми активно продовжуємо їх встановлення по всій мережі. 
Однак, вони мають різну тривалість роботи без живлення, яка залежить від факторів, описаних у питанні вище.

 

Чому в моїх сусідів інтернет працює, а у мене ні?

Якщо у ваших сусідів теж Коло.ТБ
В рамках одного під’їзду/квартири абоненти можуть бути підключені до різних комутаторів провайдера, наприклад, верхній і нижній, або квартири відносяться до різних стояків, де теж окреме обладнання. 
Відповідно можуть бути ситуації коли в сусідів по під’їзду чи навіть поверху послуги не працюють, а у вас працюють. Тривалість роботи залежить від факторів описаних в питаннях вище.


Якщо у ваших сусідів інший провайдер
В одному будинку провайдери можуть бути підключені на різні фази, а також саме обладнання може бути розміщене в різних місцях будинку.
Базові майданчики провайдерів знаходяться по місту в різних місцях, тому цілком можливо що Коло.ТБ працює у вас в будинку, а інший провайдер ні, бо сигнал втрачається на якомусь із вузлів.

 

Чи буде в мене працювати інтернет якщо я поставлю акумулятор в себе в квартирі?

Теоретично так, доки наше обладнання в будинку живиться від акумулятора, чи блоків безперебійного живлення у вас буде працювати інтернет. На практиці ж важливо щоб і на базовому майданчику, чи навіть в ланцюжку по якому проходить сигнал до вашого будинку теж був інтернет, оскільки можливий варіант, що у вас у квартирі стоїть акумулятор, наше обладнання теж працює на акумуляторі, однак інтернет відсутній, оскільки сигнал не приходить в будинок, через відсутність живлення в зовсім іншому будинку чи районі, бо там знаходиться базовий вузол, на якому давно немає живлення й акумулятори вже розрядились.

 

Який треба купити акумулятор, щоб з ним інтернет міг працювати 4-6 чи більше годин?

Можливість встановити акумулятори надані абонентами необхідно перевіряти індивідуально. В даному випадку прохання звернутись представнику ініціативної групи до нас через чат на сайті, viber або telegram бот, або ж email.
Чому саме представнику? щоб кожне окреме звернення не створювало навантаження на наші канали комунікацій і все було консолідовано і максимально оперативно вирішувалось.

 

Коли з'явиться Інтернет після того, як з'явилося світло?

Якщо всі базові майданчики в ланцюжку до під'їзду абонента в момент включення світла теж запрацювали, то інтернет з'явиться протягом 5-10 хвилин.

Чому, переставляючи кабель інтернету з роутера в комп’ютер, інтернет не працює?

Наш сервер віддає налаштування новому пристрою в мережі протягом 15 хвилин. Щоб успішно підключитись, у вашому ПК має бути активоване автоматичне отримання налаштувань.

Чому світло вже з’явилось, а інтернету ще немає?

Причиною може бути відсутність сигналу загалом на будинок, через те що якийсь із вузлів до вашого будинку досі без живлення і акумулятори на ньому розрядились, наприклад, базовий вузол, що розміщений в іншому будинку. В такому випадку лишається лише очікувати відновлення живлення на всьому ланцюжку.

 

Чи є план модернізації за конкретними адресами (коли буде заміна/встановлення АКБ саме в моєму будинку)

У нас є певна черговість враховуючи топологію мережі, а також звернення ініціативних груп мешканців будинків.

Якщо ви плануєте звертатись, то, будь ласка, формуйте консолідоване звернення від мешканців вашого будинку або парадного, адже це дозволяє нам швидше опрацьовувати заявки та більш вдало планувати чергу на модернізацію.

 

Який в черзі мій будинок на заміну АКБ?

Саме номер в черзі на модернізацію, мабуть, ніякої корисної інформації вам не надасть. А от орієнтовний термін виконання ви можете дізнатись звернувшись до нас будь-яким зручним способом.

Також, є будинки, де ситуація з відсутністю інтернету не є критичною, що дозволяє нам фокусуватись на проблемних ділянках.

 

У нас в будинку є фаза, яку ніколи не виключають. Чи можна на неї переключити обладнання?

Так. Такі заявки ми теж опрацьовуємо. Але немає 100% гарантії, що на цій фазі постійно буде живлення, з практики інших будинків, відключення відбуваються по черзі. Також варто не забувати, що на шляху до будинку сигнал проходить багато вузлів, на яких теж має бути живлення.

Тому, це комплексне питання, яке потребує дослідження, через що, будь ласка, формуйте консолідоване звернення від мешканців вашого будинку або парадного, адже це дозволяє нам швидше опрацьовувати заявки та більш вдало планувати чергу на підключення.

 

Чи можна перенести ваше обладнання в наш будинок, бо у нас рідше відбуваються відключення?

Теоретично, так. Але це також комплексне питання, яке потребує дослідження, тому, будь ласка, формуйте консолідоване звернення від мешканців вашого будинку або парадного, адже це дозволяє нам швидше опрацьовувати заявки та більш вдало планувати чергу на підключення. Пишіть, будь ласка, через чат на сайті, Viber або Telegram бот, або ж email.
.

Де саме стоїть вузлове обладнання?

Вузлове обладнання може стояти як у вашому будинку, так і в сусідньому, чи десь в іншому районі. Таких майданчиків більше 100 і, зазвичай, вони були розміщенні в місцях стабільного підключення електроживлення.

На жаль, враховуючи поточну ситуацію, ці майданчики також не забезпечують 100% гарантію підключення, проте є пріоритетними і зазвичай підтримуються генераторами та комплектуються більш потужними АКБ і ДБЖ.

 

Можна виконати підключення без черги, за доплату?

Така послуга є, вартість 1500 грн, 2000грн (Петрівський квартал).

 

Чи можливо підключитись раніше, якщо з нашого будинку одразу готові підключитись багато людей?

Такі запити розглядаються індивідуально. Якщо у вас є груповий запит на підключення. Прохання сформувати це у вигляді таблиці в якій має міститись інформація про номер квартири, під’їзд, поверх, ПІБ, номер телефону, тариф.
При наявності такого переліку прохання звернутись до нас представнику ініціативної групи.

 

Чи можливо забезпечити безперебійність, якщо ми готові всім будинком купити АКБ/свічі?

Така можливість є.

Нам потрібен запит від ініціативної групи, з приводи вашої адреси і готовності закупівлі потрібного обладнання.

Після цього ми проводимо аналіз та вирішуємо, чи дасть це бажаний результат. Якщо так - то ми повідомимо, чим ви можете нам допомогти.

 

У нас в будинку є генератор. Чи можете ви під’єднати до нього своє обладнання?

Так, це можливо, за допомогою певного пристрою AВР, налаштувати схему, щоб живлення нашого обладнання автоматично переходило на нього під час відключення основної лінії живлення. Для реалізації цього плану прохання звернутись до нас представнику ініціативної групи будинку через чат на сайті, Viber або Telegram бот, або ж email.

 

Чому ви не забезпечуєте генераторами всі будинки?

В першу чергу ми забезпечуємо генераторами вузлові майданчики, від яких залежить робота цілих районів або великих груп будинків.


Кількість окремих під'їздів рахується тисячами, тому раціонально забезпечувати генераторами окремі під'їзди, наразі, неможливо.

Натомість ми щоденно проводимо модернізацію мережі в будинках/під’їздах, щоб зарезервувати обладнання і воно працювало при вимкненні живлення. Цей процес відбувається поступово, згідноз планом.

 

Як підключити роутер/комутатор/абонентський термінал (ONU) до павербанку?

Вам необхідно мати, власне, сам павербанк, та перехідники USB-DC. Щодо, павербанку тут, звісно, чим більше ємність, тим довше він буде живити ваш роутер, головне, щоб в його характеиристиках було вказано, що вихідна напруга з USB портів була 5, 9, 12V. А з приводу перехідника, або його ще називають перехідник із підвищенням напруги, вам потрібно обрати правильний, який підходить саме для вашої моделі роутера/комутатора/абонентського термінала (ONU). Для цього необхідно подивитись на самому блоці живлення або на звороті пристрою, скільки вольт вхідної напруги йому потрібно для роботи: 5V, 9V чи 12V. Відповідно, такий перехідник і придбати. Ще є одна особливість у перехідників – це роз’єм, який у різних виробників різний, та все ж більшість має саме стандарт 5,5х2,1мм або 5,5х2,5мм – ці цифри вказують на зовнішній і внутрішній діаметр роз’єму. Зауважимо, що візуально це встановити складно, а в характеристиках вашого пристрою ви навряд це знайдете. Тому ми протестували і виявили, що 5,5х2,1мм та 5,5х2,5мм взаємозамінні.
Тепер до практики!
Якщо потрібно заживити роутер тоді вам треба 1 перехідник відповідного вольтажу та павербанк із одним
USB виходом. Якщо роутер і абонентський термінал, тоді, відповідно, 2 перехідники і 2 павербанки (оскільки один павербанк із двома USB портами може не справитись із живленням двох пристроїв одночасно, такий режим роботи необхідно тестувати, так як різні павербанки мають різну потужність).
Для прикладу, павербанк 10 000mah  може живити роутер 12V близько 5-7 годин.

Зображення перехідника тут
Дані перехідники є в нас у продажі.

Як підключити кабель напряму в ПК?


Для цього необхідно дістати із роутера вхідний кабель (зазвичай він вставлений в порт іншого кольору та підписаний як WAN), та вставити його у роз’єм в ноутбуці. При цьому  в комп’ютері у вас в налаштуваннях кабельного підключення повинні стояти параметри: «Отримувати налаштування автоматично». Частіше всього вхідний кабель знаходиться біля вхідних дверей, чи щитка в квартирі, однак, може бути зкомутований і на якусь із інтернет-розеток в квартирі. В такому випадку, вам знадобиться подовжувач, так званий патчкорд, щоб вставити його в інтернет-розетку. Його можуть зробити наші майстри, або ви можете придбати його самостійно. Також, інколи буває, що вхідний кабель короткий, тоді його можна подовжити за допомогою ось такого перехідника + патчкорда.

Якщо у вас зникло живлення але наше обладнання в домі зарезервоване від АКБ і працює, тоді при прямому підключенні кабелю в комп’ютер ви зможете отримувати інтернет, доки наше обладнання працює